تولید و استفاده از ورق سیلیس

ترکیبات فیزیکی، دما و ترکیبات جو و نقطه ی خنک کننده به راحتی کنترل می شود تا نوار را بدون اکسیداسیون سطح بریزید. در طی این روش، بازسازی اولیه رخ می دهد، تشکیل دانه های کوچک، یکنواخت، محور استوار. پوشش شیشه ای سیلیکات منیزیم که به شکل ایزولاسیون الکتریکی بین لمینیت های پیوندی ایجاد می شود وقتی که در هسته ترانسفورماتور مونتاژ می شود. در این مرحله استیل با بریدن نمونه های اپستین از سیم پیچ درجه بندی می شود؛ نمونه ها، تسکین دهنده استرس در دمای ۷۹۰ درجه سانتی گراد گرم شده و مسطح می شوند و برای خنثی سازی هسته مورد آزمایش قرار می گیرند. برنامه های کاربردی برای ورق سیلیس اورینتد (Oriented Silicon Steel) شامل ترانس (قدرت، توزیع، بالست، ابزار، صدا، و تخصص) و ژنراتور برای توربین بخار و چرخ های آب است. هسته های لایه بندی شده، به طور کلی، از کل طیف کیفیت دانه و گج استفاده می شود. درجه و درجه مواد برای یک برنامه داده شده توسط اقتصاد، رتبه ترانسفورماتور، نیاز به میزان سر و صدا، ضرر ضربان، تراکم عملیات، و حتی اندازه هسته تعیین می شود.

از آنجا که نوار باید صاف باشد تا یک هسته خوب ایجاد شود، کویل پس از بالا آمدن دمای آن، مسطح می شوند. سپس نوار با فسفات معدنی برای عایق پوشش داده می شود. نمونه هایی از هر انتهای کویل پس از یک استرس آزمایشی آزمایشگاهی، آنیل، همانطور که قبلا شرح داده شد، طبقه بندی می شوند. از این نوار، سازنده ترانسفورماتور طول لازم را کاهش می دهد، عایق نوار را بهبود می بخشد. در نتيجه، خسارت جريان الکتريکي و گرمايي کاهش مي يابد، که در ترانس هايي که بايد با تست تحريک مواجه شوند، از اهميت ويژه اي برخوردار است. همانطور که قبلا ذکر شد، یک ضرورت مهم در ساخت هسته های پایه موجب کاهش نویز ترانسفورماتور می شود. نویز عملکرد تولید و عوامل اصلی هسته است، ویژگی اصلی هسته یکی از مهمترین هاست. وابستگی تغییر شکل مغناطیسی به محتوای سیلیس قبلا ذکر شده است. علاوه بر این، مغناطیس سنجی با بهبود بافت و معرفی تنش های کششی از طریق استفاده از پوشش های عایق شیشه ای کاهش می یابد. از آنجایی که تنشهای فشاری بر مغناطیس زایی تاثیر می گذارند، مهم است که لایه بندی برای مونتاژ مسطح باشد. برای اطلاعات بیش تر می توانید به ورق سیلیس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

القاء عامل نیز یک عامل است که بر سر و صدا تاثیر می گذارد، و در واقع بر ویژگی های عملیاتی عمومی ترانس تاثیر می گذارد. الزامات عملیاتی ترانسفورماتورهای خازنی معمولا در محدوده ۱۰،۰۰۰ تا ۱۷،۰۰۰ درجه می باشد. راندمان قدرت در محدوده ۵۰۰ تا ۱،۰۰۰،۰۰۰ کیلو وات است.هسته های زخم به طور مستقیم با جهت [۱۰۰] کریستالوگرافی در اطراف نوار متصل می شوند. مراحل پردازش تا حدودی متفاوت از آنهایی است که برای ترانسفورماتورهای نازک استفاده می شوند، هرچند که ماده اولیه یک سوزن تیله ای است که به طور همزمان با سیلیکات منیزیم پوشیده شده است که معمولا عایق کافی را فراهم می کند.برای برنامه هسته زخم، پودر MgO بدون واکنش از سطح نوار حذف می شود و نمونه ای از هر انتهای کویل به نوارهای اپستین برش داده می شود تا قبل از آن آزمایش شود. بعد از درجه بندی، سیم پیچ به تولید کننده ترانس یا به عنوان چند ضلعی شکسته یا به عنوان یک سیم پیچ کامل برای برش بعدی حمل می شود.

چند قطعه شلنگ، زخم به ابعاد مشخص شده هسته، باید در شرایط فیزیکی خشک غیر اشباع شده در دمای ۷۹۰ درجه سانتی گراد، حرارت داده شود. سینی ها و صفحات انلینگ باید از فولاد کم کربن برای از بین بردن هر گونه آلودگی کربن، که می تواند بسیار زیان آوری به کیفیت است. پس از تمیز کردن استرس، حلقه ها برداشته می شوند و هسته ترانسفورماتور توسط اتصال استیل اطراف کویل های جریان مس (یا آلومینیوم) مونتاژ می شود. در شرایط اضطراری، وضعیت یخ زده، ورق سیلیس اورینتد (Orinted Silicon Steel) حساس به فشار مکانیکی است، بنابراین، هسته ها باید با دقت جمع شوند. صرف نظر از اینکه چگونه دقیق مونتاژ انجام می شود، کیفیت نهایی اصلی همیشه فقیرتر از آن است که در شرایط اضطرا امداد و ناپیوسته است. تفاوت کیفیت، معمولا “فاکتور تخریب” نامیده می شود، به علت حساسیت نسبی کرنش فولاد غلتکی، روش بارگیری در ساخت و یکنواختی و مقدار شکاف هوا در هسته است. به عنوان یک تابع از طراحی و ساخت ترانس، دو عامل دوم به بهترین وجه توسط سازنده کنترل می شود. بیشتر هسته های زخم در برنامه های ترانسفورماتور توزیع ۲۵ تا ۵۰۰ کیلو وات استفاده می شود.

ورق سیلیس در فروشگاه نوید

رل سیلیکون استیل (ورق سیلیس)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت