رل سیلیس

 رل سیلیس معمولا در نوار های سرد و سرد کمتر از ۲ میلی متر ضخامت دارد. این نوارها به شکل لایه بندی می شوند که با هم ترکیب می شوند تا هسته های لمینیت ترانس ها (هسته ترانس) و استاتور و روتور موتورهای الکتریکی را تشکیل دهند. لمینیت ها ممکن است به شکل کامل به وسیله پانچ و قالب کاهش یابد یا در مقادیر کمتری ممکن است توسط یک لیزر یا سیم ای دی ام (EDM) برش داده شود. رل سیلیس آلیاژ آهن است که ممکن است از صفر تا ۶.۵ درصد سیلیکون داشته باشد. آلیاژهای تجاری معمولا محتوای سیلیکون را تا ۳.۲ ٪ (غلظت های بالاتر معمولا در هنگام نورد سرد باعث شکنندگی می شوند). منگنز و آلومینیوم می تواند تا ۰.۵ ٪ اضافه شود. سیلیکون به طور قابل توجهی مقاومت الکتریکی فولاد را افزایش می دهد که جریان های پیچشی القا شده را کاهش می دهد و حلقه مواد را کاهش می دهد، بنابراین کاهش ضربان قلب کاهش می یابد.

با این حال، ساختار دانه سخت و خرد می شود فلز، که به طور قابل توجهی کارایی مواد، به ویژه هنگامی که آن را نورد. هنگام آلیاژ کردن، سطح غلظت کربن، گوگرد، اکسیژن و نیتروژن باید کم باشد، زیرا این عناصر حضور کربید، سولفید، اکسید و نیتریت را نشان می دهد. این ترکیبات، حتی در ذرات کوچک به عنوان یک میکرومتر قطر را افزایش می دهد در حالی که همچنین کاهش نفوذپذیری مغناطیسی. حضور کربن اثرات مخرب بیشتری نسبت به گوگرد و اکسیژن دارد. کربن نیز باعث می شود که پیری مغناطیسی به آرامی محلول جامد را ترک کند و به عنوان کاربید رسوب کند و در نتیجه باعث کاهش قدرت در طول زمان شود. به همین علت، سطح کربن تا ۰.۰۰۵ ٪ یا پایین تر نگه داشته می شود. سطح کربن را می توان با خنک کردن رل سیلیس در یک فضای نابود کننده مانند هیدروژن کاهش داد. برای اطلاعات بیش تر می توانید به رل سیلیس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

جهت گیری دانه های رل سیلیس

رل سیلیس ساخته شده بدون پردازش خاص برای کنترل جهت گیری کریستالی، رل سیلیس غیر غلطک معمولا دارای سطح سیلیکون ۲ تا ۳.۵ ٪ است و خواص مغناطیسی مشابهی در همه جهات دارد، به عنوان مثال، ایزوتروپیک است. رل سیلیس غیر غلطکی سرد فولاد غالبا به سی آر ان جی او کمکی می کند. رل سیلیس گرانشی معمولا دارای سطح سیلیکون ۳٪ است. این به طوری پردازش شده است که خواص بهینه در جهت نورد، با توجه به کنترل شدید از جهت گیری کریستال نسبت به ورق است. چگالی شار مغناطیسی در جهت نورد کویل ۳۰٪ افزایش می یابد، اگرچه اشباع مغناطیسی آن ۵٪ کاهش می یابد. این برای هسته های ترانسفورماتور قدرت و توزیع مورد استفاده قرار می گیرد، فولاد غلتکی سرد و سرد اغلب به سی آر جی او کمکی می کند. سی آر جی او معمولا توسط سازنده های تولید کننده به شکل کویل تامین می شود و باید به لمینیشن بریده شود، که سپس برای تشکیل یک هسته ترانسفورماتور استفاده می شود که بخشی جدایی ناپذیر از هر ترانس است. رل سیلیس در ترانسفورماتورهای قدرت و توزیع برق و برخی از ترانسفورماتورهای خروجی صوتی استفاده می شود.

رل سیلیس در فروشگاه نوید

رل سیلیکون استیل (ورق سیلیس)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت