ریزساختار در ورق سیلیس

ورق سیلیس دانه گرا (oriented) (فولاد Fe-Si؛ آهن هسته) یک آلیاژ فلزی پلی کریستالی مغناطیسی است که به عنوان مواد اصلی در هسته ترانس های الکتریکی و موتورهای الکتریکی استفاده می شود. ولتاژ الکتریکی در صنعت برق تقریبا همیشه AC است و فرکانس نسبتا پایین دارد یعنی۵۰-۶۰ هرتز. در این فرکانس ها جریان های پیچشی الکتریکی در هسته ترانسفورماتور تولید می شوند. آلیاژ Fe با سی دارای اثر قابل توجهی بر روی مقاومت الکتریکی مواد، با افزایش یک عامل ۴ برای ۳wt٪ Si است. ورق سیلیس همچنین اثر کاهش ذرات مغناطیسی (به عنوان مثال تغییر طول در مغناطیس شدن) و آنیزوتراپی مغناطیسی بلوری است. علاوه بر این، مواد به صورت لمینیت، معمولا ۰.۳ تا ۰.۷ میلی متر ضخامت دارند. اضافه کردن ورق سیلیس بیش از حد باعث می شود مواد بسیار شکننده و دشوار برای تولید، ارائه محدودیت عملی از ۴WT٪ به مقدار Si است که می تواند اضافه شود. به تازگی یک تکنیک برای تولید لمینیت با٪ ۶wt٪ Si با استفاده از یک روش رسوبدهی بخار شیمیایی SiCl4 برای غنی سازی لمینیشن با Si پس از تشکیل لمینیت ها توسعه داده شده است. به طور معمول، بیش تر ورق سیلیس تجاری در دسترس خواهد بود بین ۳ تا ۴ wt٪ Si.

برای برنامه های کاربردی ترانسفورماتور، شار غالبا در طول لمینیت ها قرار دارد و از این رو مطلوب است که نفوذپذیری را در این جهت افزایش دهیم. این توسط مراحل نورد گرم و سرد مختلف برای تولید ورق های بافتی به نام ورق سیلیس دانه گرا (oriented) با جهت [۰۰۱] در طول لمینیت به دست می آید. جهت های کریستال نوع <001> جهت یابی مغناطیسی هستند و از این رو نفوذ پذیری بیشتر است. بنابراین، ورق سیلیس با یک بافت رس Goss مشخص می شوند، به عنوان مثال <۰۰۱> گرایش کریستال مورد نظر. برای اطلاعات بیش تر می توانید به ورق سیلیس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

نسبت ضخامت بافت گسس برای ورق سیلیس در مورد کاربردهای ترانسفورماتور

از آنجا که <۰۰۱> جهت کریستالوگرافی آن هایی که با ساده ترین جهت مغناطش و از این رو بزرگترین ورق سیلیس نفوذپذیری مناسب برای برنامه های ترانس توسط یک بافت گاس تلفظ مشخص هستند، به عنوان مثال یک (۱۱۰) <۰۰۱> ترجیح کریستال گرایش نسبت به مغناطیسی اصلی جهت طراحی ترانسفورماتور.

ورق سیلیس در فروشگاه نوید

رل سیلیکون استیل (ورق سیلیس)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت