ورق سیلیس

ورق سیلیس یک شیشه فلزی تهیه شده توسط ریختن فولاد آلیاژی مذاب بر روی چرخ چرخشی دوار است که فلز را با سرعت حدود یک مگاکلویین در ثانیه سرد می کند، به طوری که سرعت کریستال ها تشکیل نمی شود. فولاد آمورف به فویل های ضخامت حدود ۵۰ میکرومتر محدود می شود. این خواص مکانیکی ضعیف دارد و از سال ۲۰۱۰ آن دو برابر قیمت فولاد معمولی است و هزینه آن تنها برای برخی از ترانسفورماتورهای توزیع است. ترانس با هسته های سیلیس آمورف می تواند از یک سوم سیلیس های معمولی الکتریکی خسارت کند.

کوتینگ لمینیشن 

ورق سیلیس معمولا برای افزایش مقاومت الکتریکی بین لمینیت ها، کاهش جریان های چرخشی، ایجاد مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، و همچنین در طول برش خوردن به عنوان یک روان کننده عمل می کند. پوشش های گوناگون، آلی و معدنی وجود دارد و پوشش استفاده شده بستگی به کاربردورق سیلیس دارد. نوع پوشش انتخاب شده بستگی به عملیات حرارتی لمینیت دارد، اینکه آیا لمینیت به پایان می رسد در روغن غوطه ور شده و دمای کار دستگاه به پایان رسید. عمل بسیار اولیه این بود که هر لایه بندی را با یک لایه کاغذ یا پوشش لایه ای عایق بندی کنیم، اما این عامل عامل انباشت هسته را کاهش داد و حداکثر دمای هسته را محدود کرد. برای اطلاعات بیش تر می توانید به ورق سیلیس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

خواص مغناطیسی

نفوذ پذیری نسبی (μr) فولاد الکتریکی ۴۰۰۰ برابر خلاء است. خواص مغناطیسی ورق سیلیس بستگی به عملیات حرارتی دارد، زیرا افزایش اندازه کریستال به طور متوسط ​​کاهش میزان هیسترزیس را کاهش می دهد. از دست دادن هیسترزیس با یک آزمون استاندارد تعیین می شود و برای مقادیر رایج فولاد الکتریکی ممکن است از حدود ۲ تا ۱۰ وات در کیلوگرم در ۶۰ هرتز و ۱.۵ تسلا قوی باشد. ورق سیلیس می تواند در حالت نیمه پردازش تحویل داده شود تا پس از مشت کردن شکل نهایی، یک روش حرارت نهایی برای اندازه گیری اندازه دانه های استاندارد ۱۵۰ میلی متر مورد استفاده قرار گیرد. ورق سیلیس به طور کامل پردازش شده است معمولا با پوشش عایق، درمان حرارت کامل و خواص مغناطیسی تعریف شده برای کاربردهای که در آن پانچ به طور قابل توجهی تجزیه خواص ورق سیلیس نیست. خم شدن بیش از حد، درمان حرارتی نادرست و یا حتی رفتار خشن ممکن است بر خواص مغناطیسی ورق سیلیس تاثیر بگذارد و همچنین ممکن است موجب افزایش نویز ناشی از مغناطیس سنجی شود. خواص مغناطیسی ورق سیلیس با استفاده از روش استاندار اپ استاین استاندارد بین المللی مورد آزمایش قرار می گیرد. اندازه میدان های مغناطیسی در ورق سیلیس می تواند با ریختن سطح ورق با یک لیزر یا مکانیکی کاهش یابد. این به شدت کاهش هیسترزیس در هسته مونتاژ را کاهش می دهد.

ورق سیلیس در فروشگاه نوید

رل سیلیکون استیل (ورق سیلیس)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت