روش زدودن مقطعی لاک جهت لحیم کاری چگونه است؟

تنها گزینه، استفاده از سیم های لاکی «لحیم پذیر» می باشد. عایق در  این نوع سیم هنگام لحیم کاری به راحتی ذوب شده یک لایه لحیم جای آن را بر روی هادی سیم میگیرد. این لاک ها به شرح زیر می باشند:

پلی استر ایمید لحیم پذیر  (PEI)

پلی اورتان لحیم پذیر(PU)

برای پیشگیری از گره افتادن در سیم در هنگام سیم پیچی چه اقدامی میتوان انجام داد؟

سیم نباید در حین مصرف دچار تنش زیادی شود. مقادیر تنش توصیه شده به شرح زیر می باشد:

عملکرد دستگاه های بوبین پیچ باید طوری باشد که به سیم تنش اضافی وارد نکند، سیم را پاره نکند، پس از اتمام کار هر بوبین و کاهش سرعت دارای سیم سفت کن یا ترمز باشد که سرعت بالا را به قرقره منتقل نکرده و باعث ریزش لایه های بالایی سیم و ایجاد گره نگردد.

علت چند سر شدن سیم بر روی قرقره چیست؟

به علت پیوستگی تولید سیم، امکان چند سر شدن سیم در قرقره به هیچ وجه وجود ندارد. این اتفاق فقط و فقط در حین مصرف رخ می دهد و علت آن به عملکرد بوبین پیچ مربوط می شود طوریکه به سیم تنش اضافه وارد کرده و دارای سیم سفت کن و ترمز مناسب نبوده و موجب پارگی سیم می گردد. اگر سیم پاره شود یکی از سرها بداخل لایه های زیرین فرو رفته و گره می افتد. اپراتور سعی می کند که سر دیگر سیم را از میان لایه های زیرین وسط قرقره بیرون بکشد. در این حالت قرقره دارای چند سر می گردد.

رده یا گرید ۱ و ۲ و ۳ چه تفاوتی دارند؟

تفاوت در ضخامت لاک موجود بر روی سیم است به این ترتیب که  ضخامت لاک در سیم  رده ۳ بیش از رده ۲ و  در رده ۲ نیز بیشتر از رده ۱ می باشد. در واقع هر سایز از سیم، طبق استانداردهای ملی و بین المللی باید دارای مقدار ضخامت لاک در محدوده مربوط به خود باشد. آنچه برای مصرف کنندگان محترم، تعیین کننده رده لاک خواهد بود، کاربرد و طراحی  ماشین الکتریکی و نیز ضریب جایگیری هسته آن است. اصطلاحات رایج  در خصوص رده های لاک معمولاً بصورت : «تک لاک، ۲لاک، ۳لااک و یا ۳L, 2L, 1L و یا G3, G2, G1 می باشد. برای اطلاعات بیش تر می توانید به سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

انواع لاک های سیم لاکی کدامند؟

۱ تا ۳ نوع لاک می تواند بر روی هادی سیم کشیده شود. این امر به کاربرد و طراحی ماشین الکتریکی. بستگی دارد. بعنوان مثال برای افزایش استحام مکانیکی، از دو نوع لاک PEI+AI و برای یکپارچه کردن سیم پیچ از لاکPEI+SB بدون نیاز به شارلاک استفاده می شود.

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG) در فروشگاه نوید

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت