تعریف سیم و سیم مفتولی برای سیم لاکی

سیم:

برای انتقال پتانسیل الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر از سیم‌ها که رسانای الکتریکی هستند استفاده می‌گردد. سیم‌ها عموماً از یک رسانای الکتریکی و یک عایق الکتریکی که به صورت روکش بر روی هادی قرار گرفته است تشکیل شده‌اند. هادی سیم‌ها سیم‌ها عموماً از جنس مس یا آلومینیوم یا ترکیبات آن‌ها ساخته می‌شوند.  عایق سیم‌ها از مواد پلاستیکی است که وظیفه آن تامین ایزولاسیون الکتریکی سیم دارای پتانسیل الکتریکی از محیط اطراف آن است. سیم‌ها بسته به کاربرد آن‌ها در ضخامت‌ها و اشکال محتلف موجود هستند. در ادامه برخی از انواع پرکاربرد سیم را بررسی می‌کنیم.

سیم مفتولی:

این سیم‌ها از یک رشته سیم تشکیل شده‌اند و به دلیل فرم‌پذیری مناسب در تابلوهای برق کاربرد دارند. در جریان‌های مختلف از ضخامت‌های مختلف این سیم استفاده می‌گردد. که برای استفاده هم می شود.

سیم لاکی

ویژگی های مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی سیم لاکی آلومینیومی به علت تفاوت ذاتی مواد هادی، متفاوت از سیم مسی است. این تفاوت ها در روش های آزمون خاص و یا الزامات عملکرد برای سیم لاکی آلومینیومی، مانند انقباض، انطباق و انعطاف پذیری، شوک گرما، مقاومت در برابر خراش، تداوم و استقامت حرارتی، منعکس شده است. سیم لاکی مسی عایق بندی شده و سیم لاکی آلومینیومی مادون قرمز بخشی از سیم پیچ در هر دستگاه یا دستگاه الکتریکی است. در مقایسه با عایق های فیبری، سیم مس و آلومینیوم، فاکتور صرفه جویی در فضا را با یک سطح بالایی از ولتاژ شکست، ارائه می دهد. کاربرد اصلی سیم مفتول مس و سیم مفتول آلومینیوم سیم در سیم پیچ موتور و ترانسفورماتور است. برای اطلاعات بیش تر می توانید به سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

استفاده از سیم لاکی آلومینیوم

سیم لاکی آلومینیوم یا سیم لاک مسی مصنوعی سیم با لایه نازک از عایق مینا (لاک الکل) است که از جلوگیر از ایجاد سیم کشی جلوگیری می کند. شار مغناطیسی ایجاد می شود زمانی که جریان از طریق کویل جریان دارد. سیم لاکی آلومینیومی و سیم لاکی  مسی به طور عمده در ساخت موتور، الکترومغناطیسی، ترانسفورماتور و سلف استفاده می شود. برای سهولت تولید اجزای القایی مانند ترانس ها و القایی ها، بیشتر این سیم ها می توانند لحیم شوند.

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG) در فروشگاه نوید

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت