سیم لاکی چیست؟

کسانی که کارگاه سیم پیچی دارند بسیار با سیم لاکی سروکار دارند. سیم لاکی ساخته شده از مس یا آلومینیوم است. اما سوال این است که چه کاربردی دارد؟ از سیم لاکی در تولید ترانسفورماتور، موتورهای الکتریکی، بلندگوها، سبزی خورد کن ها و غیره استفاده می شود.

چرا از سیم لاکی استفاده می کنیم؟

علت استفاده از سیم لاکی این است که نسبت به سیم معمولی فضای کم تری را اشغال می کند. همانطور که اشاره شده این سیم ساخته شده از مس یا آلومینیوم است که لایه های بسیار نازک از یک لاک عایق روی آن کشیده شده است. حال یک سیم آلومینیومی را در نظر بگیرید ،اگر یک لایه پلاستیکی روی آن بکشیم تبدیل به یک سیم معمولی می شود که فضای بیشتری را اشغال می کند. علاوه بر این اگر سیم معمولی گرم شود، پلاستیک آن ذوب می شود و این در حالی است که سیم لاکی قدرت تحمل گرمای بیش تری را دارد. البته این سیم ها انواع مختلفی دارند و در کلاس های حرارتی مختلفی طبقه بندی می شوند. برای اطلاعات بیش تر می توانید به سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

شرایط نگه داری از سیم لاکی چیست؟

-باید از نگه داری کارتن های سیم لاکی در هوای خیلی گرم و زیر تابش مستقیم نور خورشید یا در هوای خیلی سرد پرهیز کنید.

-از مجاورت قرقره های سیم لاکی، با رطوبت زیاد و یا گرد و غبار پرهیز کنید.

-هنگام استفاده و یا حمل قرقره های سیم لاکی، از برخورد آن با هر جسم تیز که باعث ایجاد خراش روی آن می شود، جلوگیری کنید.

سیم لاکی در هنگام استفاده ممکن است دچار مشکل شود. یکی از مهم‎ترین این مشکلات، گره افتادن در سیم هنگام سیم‎پیچی است. برای جلوگیری از این مشکل باید توجه داشت که سیم در حین مصرف دچار تنش زیادی نشود.

بهترین شرایط برای نگه داری سیم لاکی، یک فضای سربسته و داخل کارتن می‎باشد.

مقادیر تنش سیم لاکی چه مواردی است؟

عملکرد دستگاه های بوبین پیچ باید طوری باشد که به سیم تنش اضافی وارد نکرده و سیم لاکی را پاره نکند.

پس از اتمام کار هر بوبین و کاهش سرعت، دستگاه باید دارای سیم سفت کن یا ترمز باشد که سرعت بالا را به قرقره منتقل نکرده و باعث ریزش لایه های بالایی سیم و ایجاد گره نگردد.

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG) در فروشگاه نوید

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت