شرایط نگهداری از سیم لاکی

-تا زمان استفاده از سیم لاکی، قرقره آن را از کارتن خارج نکنید. باقی مانده سیم روی قرقره را نیز همیشه در کارتن آن قرار دهید.

-از نگهداری کارتن های حاوی سیم لاکی در هوای خیلی گرم و زیر تابش مستقیم نور آفتاب یا هوای خیلی سرد (کمتر از ۵ درجه سانتیگراد) خودداری نمایید.

-بهترین مکان برای نگهداری سیم لاکی به مدت طولانی فضای سربسته با دمای بین ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است.

-کارتن های سیم لاکی در مجاورت رطوبت زیاد و گرد و خاک نگهداری نباید نگهداری شوند. این عوامل ممکن است خواص عایقی سیم لاکی را کاهش دهند.

-قرقره های حاویسیم لاکی در اثر تغییرات ناگهانی حرارت محیط ممکن است دچار کاهش کیفیت شوند.

-هنگام بلند کردن قرقره ها حتما آن ها را از قسمت فلنج و با دو دست بلند کنید. تماس دست (ناخن، ساعت، انگشتر و …) با سیم لاکی ممکن است باعث خراش لاک عایق شده و آن را دچار آسیب نماید.

-در هنگام خارج کردن قرقره از کارتن (به خصوص کارتن هایی که حاوی ۲ یا ۴ قرقره هستند) مراقب باشید لبه قرقره به سایر قرقره های موجود در کارتن و سیم لاکی روی آنها برخورد نکند.

-فلنج بالایی قرقره به دلیل تماس سیم لاکی در هنگام باز شدن از روی قرقره از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا مراقب تماس اشیاء نوک تیز و سخت با لبه فلنج باشید تا آسیب نبیند.

شرایط استفاده از سیم لاکی

-قبل از استفاده از سیم لاکی به اطلاعات درج شده بر روی قرقره توجه نمایید و مشخصات سیم لاکی را با نیاز خود تطبیق دهید. این مشخصات شامل قطر سیم، نوع لاک عایق، درجه لاک، کلاس حرارتی و … می باشد. برای اطلاعات بیش تر می توانید به سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

-هنگام جابجا کردن قرقره های حاوی سیم لاکی جهت استفاده در دستگاه سیم پیچی مراقب سطح سیم روی قرقره باشید.

-مسیر عبور سیم لاکی از قرقره تا دستگاه سیم پیچی و محل استفاده از اهمیت زیادی در حفظ صیقلی بودن سطح سیم لاکی برخوردار است. از عبور دادن سیم لاکی از روی اشیاء سخت یا برنده جدا خودداری کنید. بهترین موارد جهت عبور دادن سیم لاکی، پولی های سرامیکی نازل های سرامیکی و نمد هستند.

-نیروی کشش وارد شده به سیم لاکی در هنگام استفاده نباید بیش از حد باشد. معمولا اگر سیم لاکی بیش از ۵ درصد کشیده شود دچار آسیب شده و از کیفیت عایق آن کاسته می شود.

-چنانچه از حلال های معمول جهت برداشتن لاک سر سیم استفاده می کنید مراقب باشید که حلال به سایر قسمت های سیم لاکی تماس پیدا نکند.

-بعد از اتمام سیم پیچی نیز از شارلاک مناسب جهت پوشش نهایی سیم پیچ استفاده کنید. دقت کنید قبل از پوشش دادن سیم پیچ با شارلاک سیم پیچ دچار صدمه نشود.

-چنانچه بعد از اتمام سیم پیچی، سیم لاکی روی قرقره را نیاز نداشتید، بعد از قطع کردن سر سیم، آن را روی قرقره به نحوی گره بزنید تا از ریزش سیم لاکی به پایین قرقره جلوگیری شود سپس قرقره حاوی سیم لاکی را در کارتن آن قرار دهید.

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG) در فروشگاه نوید

سیم لاکی آلومینیومی برند ان جی (NG)

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت