انواع ترانس بر اساس کاربرد

کاربرد یک ترانسفورماتور مهم ترین مشخصه آن است. یک ترانس را می توان به منظور انتقال انرژی الکتریکی در شبکه قدرت، اندازه گیری ولتاژ، اندازه گیری جریان، ایزولاسیون، تطبیق امپدانس، تنظیم ولتاژ (اتوترانسفورماتور)، منابع تغذیه و … مورد استفاده قرار داد.

انواع ترانس بر اساس تعداد فاز

در شبکه برق قدرت و در مصرف کننده های سه فاز از ترانسفورماتورهای سه فاز و در مصرف کننده های تک فاز از ترانس تک فاز استفاده می شود. برای اطلاعات بیش تر می توانید به هسته ترانس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

انواع ترانس بر اساس افزاینده یا کاهنده

ترانسفورماتورها یا از نوع افزاینده ولتاژ و یا از نوع کاهنده ولتاژ هستند. البته یک اتو ترانس می تواند هر دو خاصیت را همزمان و در تنظیمات مختلف داشته باشد. ترانسفورماتورهایی که فقط کاربرد ایزولاسیون دارند، معمولاً تغییری در سطح ولتاژ ایجاد نمی کنند و نه کاهنده هستند و نه افزاینده.

انواع ترانس بر اساس سطح ولتاز

در شبکه قدرت ترانس ها را بر اساس سطح ولتاژ به ترانسفورماتورهای فشار ضعیف (کمتر از ۱KV)، فشار متوسط (۱KV تا ۳۳KV) و فشار قوی (بالاتر از ۳۳KV) تقسیم می کنند. ترانسفورماتورهای استفاده شده در الکترونیک قدرت معمولاً در دسته فشار ضعیف قرار می گیرند. البته امروزه استفاده از منابع تغذیه سوئیچینگ در ولتاژ های بالا در حال رایج شدن هست.

انواع ترانس بر اساس نوع خنک کنندگی

بر حسب اینکه تلفات ترانسفورماتور چگونه از آن دفع می شود نیز ترانس ها را می توان دسته بندی کرد. ترانسفورماتورها می توانند با هوا، روغن، فن و یا آب خنک شوند.

هسته ترانس در فروشگاه نوید

هسته ترانس

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت