هسته ترانس EI و هسته ترانس UI

در برخی موارد زیان ها نامطلوب هستند و اشباع میدان های بسیار قوی می تواند یک مشکل باشد و از هسته ترانس استفاده شود. هنوز هم ممکن است سابق استفاده شود یک قطعه از مواد مانند پلاستیک یا کامپوزیت، که ممکن است هیچ نفوذپذیری مغناطیسی قابل توجهی نداشته باشد اما به سادگی سیم های سیم را در جای خود قرار می دهد. سمت چپ (جریان Eddy (I، قرمز) در یک هسته ترانس جامد آهن. (راست) ایجاد هسته از لمینیت نازک موازی با میدان (B، سبز) با عایق بین آنها جریان های گردابی را کاهش می دهد. در این نمودار، میدان و جریان در یک جهت نشان داده شده است، اما آن ها در واقع با جریان متناوب در سیم پیچ ترانسفورماتور، تغییر می کنند. به منظور کاهش خسارات جريان الکتريکي که در بالا ذکر شد، ترانس های قدرت با فرکانس پايين و الياف از هسته هاي لايه اي ساخته شده از ستون هاي ورق نازک سيليکوني استفاده مي کنند.

لمینیشن

هسته ترانس EI و هسته ترانس UI لمینت از ستون های ورق های نازک پوشش داده شده با یک لایه عایق ساخته شده و به همان اندازه که ممکن است به صورت موازی با خطوط شار باشد. لایه های عایق به عنوان مانعی برای جریان های پیچشی به کار می روند، بنابراین جریان های گردابی تنها می توانند در حلقه های باریک در درون ضخامت هر لمینیت قرار گیرند. از آنجایی که جریان در حلقه فعلی جریان الکتریکی متناسب با محدوده حلقه است، این باعث می شود که اکثر جریان از جریان، جریان جریان پیچ خورده به یک سطح بسیار کوچک کاهش یابد. از آنجا که قدرت تخریب شده، متناسب با میدان جریان است، شکستن یک هسته ترانس EI و هسته ترانس UI بزرگ به لمینیت های باریک، باعث کاهش شدید قدرت می شود. از این می توان دید که لمینیت های نازک تر، کم تر از ضربان جریان جاری است.  افزودن کمی از سیلیکون استیل به ورق هسته (حدود ۳٪) باعث افزایش قابل توجهی از مقاومت فلز می شود، تا چهار برابر بیشتر است. مقاومت بیشتر باعث کاهش جریان های گردابی می شود، بنابراین ورق سیلیس در هسته ترانس EI و هسته ترانس UI استفاده می شود. افزایش بیشتر غلظت سیلیکون استیل خواص مکانیکی فولاد را مختل می سازد و باعث می شود که نورد به علت شکنندگی ایجاد شود. برای اطلاعات بیش تر می توانید به هسته ترانسفورماتور در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

از میان دو نوع ورق سیلیس، جهت دار (oriented) و  غیر جهت دار (non-oriented) برای هسته ترانس EI و هسته ترانس UI مطلوب تر است. این ناهمسانگردی است، خواص مغناطیسی بهتر نسبت به غیر جهت دار (non-oriented) در یک جهت. به عنوان میدان مغناطیسی در هسته ترانس EI و هسته ترانس UI همیشه در امتداد همان جهت است، مزیت استفاده از ورق سیلیس جهت دار (oriented) در جهت ترجیح داده شده است. ماشین های دوار، که در آن جهت میدان مغناطیسی می تواند تغییر کند، هیچ مزیتی از فولاد گرانشی ندارد.

هسته ترانسفورماتور در فروشگاه نوید

هسته ترانس

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت