هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور یک قطعه از مواد مغناطیسی با نفوذ پذیری مغناطیسی بالا است که برای محدود کردن و هدایت میدان مغناطیسی در دستگاه های الکتریکی، الکترومکانیکی و مغناطیسی مانند الکترومغناطیسی، ترانسفورماتور، موتور الکتریکی، ژنراتور، القایی، مغناطیسی ضبط مغناطیسی و مغناطیسی استفاده می شود. این از فلز فرومغناطیسی مانند آهن و یا ترکیبات فرمی مگنت مانند فریت ها ساخته شده است. نفوذ پذیری بالا نسبت به هوا اطراف باعث می شود خطوط میدان مغناطیسی در مواد هسته ترانسفورماتور متمرکز شوند. میدان مغناطیسی اغلب توسط یک سیم پیچ جریان در اطراف هسته ایجاد می شود.

استفاده از هسته ترانسفورماتور می تواند قدرت میدان مغناطیسی در یک سیم پیچ الکترومغناطیسی را با چند صد برابر بیشتر از هسته ترانسفورماتور بدون هسته افزایش دهد. با این حال هسته های ترانسفورماتور عوارض جانبی دارند که باید در نظر گرفته شود. در دستگاه های متناوب (AC) آنها باعث تلفات انرژی می شوند، به علت هیسترزیزه و جریان های پیچشی در برنامه های کاربردی مانند ترانسفورماتور و سلف ها، خسارات هسته ای نامیده می شود. مواد مغناطیسی “نرم” با کمرنگ بودن و هیسترزیس کم، مانند فولاد سیلیکون یا فریت، معمولا در هسته استفاده می شود. برای اطلاعات بیش تر می توانید به هسته ترانس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

مواد اصلی هسته ترانسفورماتور

جریان الکتریسیته از طریق یک سیم به سیم پیچ متصل می شود و میدان مغناطیسی را از طریق مرکز سیم پیچ ایجاد می کند، به دلیل قانون حرارتی Ampere. کویل ها به طور گسترده ای در قطعات الکترونیکی مانند الکترومغناطیسی، القایی، ترانسفورماتور، موتور الکتریکی و ژنراتور استفاده می شود. یک کویل بدون هسته ترانسفورماتور یک سیم پیچ “هسته ای” نامیده می شود. اضافه کردن یک قطعه از مواد فرومغناطیسی یا فریمگرانه در مرکز کویل می تواند میدان مغناطیسی را صدها یا هزاران بار افزایش دهد؛ این یک هسته ترانسفورماتور نامیده می شود. میدان سیم، مواد هسته را نفوذ می کند، آن را مغناطیسی می کند، به طوری که میدان مغناطیسی قوی هسته به میدان تولید شده توسط سیم اضافه می شود. مقدار میدان مغناطیسی توسط هسته ترانسفورماتور افزایش می یابد به نفوذپذیری مغناطیسی مواد هسته ترانسفورماتور بستگی دارد. از آنجایی که عوارض جانبی مانند جریانهای گردابی و هیسترزیس می توانند باعث تلفات انرژی وابسته به فرکانس شوند، مواد مختلف هسته ای برای کویل های مورد استفاده در فرکانس های مختلف استفاده می شود.

هسته ترانس در فروشگاه نوید

هسته ترانس

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت