ساخت هسته ترانس

به طور کلی، نام مربوط به ساخت یک هسته ترانس بستگی دارد به اینکه چگونه سیم پیچ های اولیه و ثانویه در اطراف هسته فولادی لمینیت مرکزی زخم می شود. دو شایع ترین و اساسی ترین ساختار ترانس عبارتند از ترانسفورماتور بسته به هسته و ترانسفورماتور شل هسته. در شکل “هسته بسته” ترانسفورماتور، سیم های اولیه و ثانویه در خارج زخمی می شوند و حلقه هسته را محاصره می کنند. در شکل “shell type” (شکل پوسته) ترانسفورماتور، سیم پیچ های اولیه و ثانویه داخل مدار مغناطیسی فولادی (هسته) عبور می کند که یک پوسته را در اطراف سیم پیچ ها تشکیل می دهد، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

در هر دو نوع طراحی هسته ترانس، جریان مغناطیسی اتصال سیم های اولیه و ثانویه به طور کامل در هسته حرکت می کند بدون اینکه از طریق جریان شار مغناطیسی از بین برود. در ساخت هسته ترانسفورماتور، نیمی از هر سیم پیچ اطراف هر پایه مدار مغناطیسی ترانس پیچیده شده است که در بالا نشان داده شده است. کویل ها با سیم پیچ اولیه در یک پا و ثانویه از طرف دیگر تنظیم نشده اند، اما به جای اینکه نیمی از سیم پیچ اولیه و نیمی از سیم پیچ ثانویه بر روی هر پایه تمرکز دارد، به منظور افزایش اتصال مغناطیسی به طور عمدی تمام می شود از خطوط مغناطیسی نیروی در همان زمان از سیم پیچ اولیه و ثانویه عبور می کند. با این وجود، با ساخت این ترانسفورماتور، درصد کمی از خطوط مغناطیسی نیروی جریان خارج از هسته ترانس، و این “جریان نشت” نامیده می شود. برای اطلاعات بیش تر می توانید به هسته ترانس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

هسته ترانس نوع شل بر این جریان نشت غلبه می کنند؛ زیرا هر دو سیم پیچ اولیه و ثانویه بر پایه یا اندام مرکز مشابه زخمی شده اند که دو برابر سطح مقطع عرضی دو اندام بیرونی است. مزیت اینجا این است که شار مغناطیسی دارای دو مسیر مغناطیسی بسته است تا جریان را به سمت خارجی به کوئل در دو طرف سمت چپ و راست قبل از بازگشت به کویل های مرکزی جریان دهد. این بدان معنی است که جریان مغناطیسی در اطراف اندام های بیرونی ساخت این ترانس برابر است با Φ / ۲٫ به عنوان شار مغناطیسی در اطراف کویل بسته شده است، این مزیت را دارد که کاهش ضربان قلب و افزایش بهره وری کلی را داشته باشد.

هسته ترانس در فروشگاه نوید

هسته ترانس

برگه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

طراحی سایت توسط فراکارانت