گروه بازرگانی نوید

فروش انواع هسته ترانس گروه بازرگانی نوید

قیمت مناسب

کیفیت کالا

اصالت کالا

مشاوره تخصصی

انواع هسته ترانس (ترانسفورماتور)

هسته ترانس از ورقه‌های نازک تشکیل شده است. سطح و ضخامت آن با توجه به قدرت ترانسفورماتورها و محل و میزان استفاده سنجیده شده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به همین جهت  این محصول در ابعاد و اندازه متنوع طراحی و ساخته شده‌اند. ترانسفورماتورها انرژی الکتریکی را به وسیله میدان مغناطیسی انتقال می‌دهند. بدین صورت که انرژی الکتریکی از یک سیم پیچ به سیم پیچ دیگر منتقل می‌شود. برای اینکه این انتقال انرژی الکتریکی به صورت یکپارچه و منظم باشد؛ در مسیر هر دو سیم پیچ در مبدأ و مقصد یک هسته مغناطیسی قرار داده‌اند.

هسته ترانس وظیفه دارد تا جریان مغناطیسی را متمرکز کرده و از هر دو سیم پیچ عبور دهد. در صورت عدم وجود هسته جریان الکترومغناطیس در هوا منتشر شده و فقط مقدار کمی از آن از سیم پیچ‌ها عبور می‌کند.

بنابراین با توجه به مطالب بالا می‌توان این طور بیان نمود که هسته ترانسفورماتور اصلی‌ترین جزء یک ترانسفورماتور است. هر چه این قسمت قوی‌تر و با کیفیت مناسب‌تری ساخته شده باشد؛ به همان نسبت توان ترانسفورماتور نیز بالاتر می‌رود.

فروش انواع هسته ترانس
فروش انواع هسته ترانس

گروه بازرگانی نوید سابقه نمایندگی از شرکت پوسکو کره (POSCO) را نیز داشته و در حال حاضر نمایندگی فروش از شرکت های SEVERSTAL و NMLK روسیه را دارد.

مشخصات فنی هسته ترانس گروه بازرگانی نوید (NG-Groups)

گروه بازرگانی نوید در زمینه تولید انواع لمینیشن (هسته ترانس) جهت استفاده در ترانسفورماتورها، چوک ها (EI-UI)، الکتروموتورها و پمپ های شناور (روتور-استاتور) ۶E,7A,8A,9A,10A,12A فعالیت می نماید. 

هسته ترانس آهنی 

این مدل از هسته‌ها با ترکیب آهن خالص (بدون پسماند) و آلیاژی از سیلیسیم حداکثر 5/4 درصد ساخته شده است. به همین جهت قابلیت هدایت الکترومغناطیس (هدایت الکتریکی و هدایت مغناطیسی) بسیار بالایی دارد.

البته توجه داشته باشید که اگر در ساخت این هسته بیش از حد مجاز سیلیسیم استفاده شود؛ ورقه‌های دینام راحت‌تر شکسته می‌شود و مقاومت چندانی نخواهد داشت.


در گذشته برای عایق نمودن ورقه‌های ترانسفورماتور از یک لایه نازک (به صورت کاغذ) استفاده می‌کردند. اما امروزه در هنگام ساخت این ورقه‌ها با پاشیدن یک لایه نازک اکسید فسفات یا سیلیسیم به ضخامتی بین 2 تا 20 میکرون فرایند عایق سازی را انجام می‌دهند.

هسته ترانسفورماتور
فروش هسته ترانسفورماتور

هسته ترانس فریت

مشکلات و معایب هسته ترانس آهنی و پیشرفت تکنولوژی سبب شد تا مخترعین این حوزه بتوانند آلیاژی به نام فریت کشف کنند که از لحاظ قیمت، خاصیت القایی، ایجاد سر و صدا و … به نسبت در سطح بهتری قرار دارد.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این آلیاژ می‌توان به مقاومت ویژه آن اشاره کرد. مقاومت ویژه فریت 1 تا 104 اهم است. در صورتی که آهن مقاومتی بین 7 تا 10 اهم دارد. علاوه بر این فریت‌ ها نسبت به آهن و دیگر مواد فرو مغناطیس عایق هستند.

فریت‌ها در معرض جریان‌های گردابی قرار ندارند؛ از این رو می‌توان از آن به عنوان هسته در فرکانس‌های بالا استفاده کرد.

خرید هسته ترانس
خرید هسته ترانس

جدول هسته ترانس EI

جدول هسته ترانس EI
جدول هسته ترانسفورماتور
جدول هسته ترانسفورماتور

جدول هسته ترانس UI

جدول هسته ترانس UI
جدول هسته ترانس UI

در طول تولید هسته ترانس در کارخانه، برخی عوامل مورد توجه قرار می گیرند

۱ قابلیت اطمینان بیشتر

۲ کاهش اتلاف آهن در جریان ترانسفورماتور و مغناطیس

۳ کاهش هزینه مواد و هزینه کار

۴ کاهش سطوح سر و صدا

چک کردن کیفیت در هر مرحله از تولید هسته ترانس برای اطمینان از کیفیت و قابلیت اطمینان ضروری است. ورق سیلیس باید برای اطمینان از ضرر خاص هسته ترانس یا مقدار از دست دادن آهن سیلیس مورد آزمایش قرار گیرد. لمینیت هسته ترانس باید به درستی بررسی و بازبینی شود، لمینیت زنگ زده و خم شود باید رد شود. برای کاهش صداهای ترانسفورماتور، لمینیت باید با هم محکم شود و از سوراخ های پانچ هسته ترانس باید تا آنجا که ممکن است اجتناب شود، به حداقل رساندن تلفات آهن سیلیس نیز ضروری است. شکاف هوا در مفصل اندام ها و یوها در هسته ترانس باید تا حد ممکن کاهش یابد تا مسیرهای هدایت حداکثر صاف برای جریان جوش داده شود.

هسته ترانس که تحت درمان های آلیاژینگ ورق سیلیس و نورد سرد قرار دارد معمولا با نام رل سیلیکون استیل می باشد. ورق سیلیس در حال حاضر به طور کلی برای ساخت هسته ترانس استفاده می شود. اگر چه هسته ترانس از دست دادن آهن سیلیس کم است اما هنوز؛ آن دارای برخی از معایب، مانند، آن است که حساس به افزایش از دست دادن با توجه به جریان شار در جهت به غیر از جهت گیری دانه و همچنین حساس به عملکرد ضعیف با توجه به اثر خم شدن و خالی کردن ورق سیلیس برش و هر دو سطح ورق با عایق پوشش اکسید ارائه شده است. برای اطلاعات بیش تر می توانید به هسته ترانس در فروشگاه نوید مراجعه فرمایید.

حداکثر چگالی جریان رل سیلیکون استیل حدود ۱.۹ تسلا است. به این معنی است که هسته ترانس در چگالی شار ۱.۹ تسلا اشباع می شود. یک معیار مهم برای طراحی هسته ترانس این است که در حالت کارکرد عادی ترانسفورماتور نباید اشباع شود. ولتاژ ترانسفورماتور بستگی به شار مغناطیسی کل آن دارد. جریان شار مغناطیسی از طریق هسته ترانس چیزی جز محصول تراکم شار و سطح مقطعی هسته نیست. بنابراین، چگالی شار هسته ترانس را می توان با تنظیم مقطع عرضی هسته در طول طراحی آن کنترل کرد شکل ایده آل مقطع هسته ترانس دایره ای است. برای ساخت مقط دایره ای کامل، هر ورق سیلیس پیوندی باید در ابعاد مختلف برش داده شود. این برای تولید عملی هسته ترانس بی اهمیت است. در حقیقت، تولید کنندگان هسته ترانس از گروه های مختلف یا بسته های تعداد پیش تعیین شده ورق سیلیس مشابه استفاده می کنند. گروه یا بسته یک بلوک از ورق های چند لایه با ارتفاع مطلوب پیش تعیین شده (ضخامت) است. هسته ترانس مجموعه ای از این بلوک ها به گونه ای به صورت پیوسته است که در اندازه آن ها از خط مرکزی اصلی است، که به شکل دایره ای بهینه از مقطع می دهد.

پیمایش به بالا